vilja.golie
Зима пройшла, навіть не лютувавши. Тому південний скат теплиці був додатково вкритий лише ізолоном 4мм, північний ж десяткою пінопластом. Минулої зими пінопласт вставляв між дошки і було багато мороки, цієї ж просто постелив ззовні по даху й накрив плівкою щоб не замокав. Сподобалось. На відміну з минулим роком багато рослин вже вегетують, нарощують бутони та пагони. Теплиця нещодавно прогрілась до +26С. Переглядав прогноз погоди на місяць, оптимістично, задумуюсь щоб розібрати укриття з пн скату. Тягнути до квітня не бачу сенсу, тож старі помилки виправляю. Можна сміливо сказати, що зимівля пройшла успішно, ба, навіть більш як успішно. Відчувається гостра недостача місця, довелось трохи Понцируса, Дракона й 5 стара відправити кого у ВГ, кого по пакетах в саду. З видимого пізнавай невидиме.
У нас перше плодоношення! Починає достигати плід на Пандерозі, це відводка яка на момент зав"язування плодів не мала й 25 листків, приростів великих у неї не було, але плід як на мене, чималий. Також дозрівають плоди на Каламондині який був першою мною нащепленою рослиною( з цитрусових). Так вийшло тоді, що був у мене лимон Лунаріо нащеплений на тонку підщепу і я на нього ще нащепив Каламондин, виходить лимон як вставка між ними. З видимого пізнавай невидиме.
Щодо термостата, цікаво почути як він покаже себе в роботі. До речі, мої термостати коштували 50 і 120 грн. У мене їх два типи. В теплиці вентиляція зараз працює по таймеру, в основному це зранку кілька годин. Працюють в парі два вентилятори, один видуває повітря з теплиці по трубі зі зворотнім клапаном, а інший перемішує повітря в середині теплиці( йде забір під коньком даху і видуває його знизу по грунті вздовж доріжки). Таким чином вдалося добре просушити теплицю. Вентиляція в зимовий період це основне в такій теплиці. До прикладу, минулого року в цей час деякі рослини виглядали геть кепсько, зараз же, все чудово. Рослини навіть в ріст пішли, були сонячні дні. Сьогодні побачив трефу з новими пагонами.. З видимого пізнавай невидиме.
> ConstantinZ писал(а): ↑22 дек 2019, 00:04 Всім привіт... ..Якщо не проти, приймайте в свою кампанію. Вітаю! Звісно, що не проти. Вже рік як експлуатую свою теплицю і є певні спостереження й напрацювання. Багато з того що робив, зараз би вчинив по іншому. Це, мабуть, так досвід проявляється В Сергія( Serj), думаю, буде й 10 років експлуатації траншей. Тож можна не наступати на граблі, а зробити добре відразу. З видимого пізнавай невидиме.
Оскільки рослини на зимівлі і часу їм приділяється в рази менше, потрібно переробити стелажі й перенести РЩ на протилежну стіну, якраз туди звідки проникаю в теплицю. Там мертва зона яка не використовується. При такій малій площі доводиться якомога раціональніше використовувати кожен сантиметр. З видимого пізнавай невидиме.
Ще одне фото. З видимого пізнавай невидиме.
Робив заміну плівки, сфотографував. З видимого пізнавай невидиме.
У нас останніми роками рівень грунтових вод різко знизився. Були піки весною та посеред літа, але це не той випадок. Кожного дня, більш як тиждень, поливало дощем. От і результат. Сьогодні помітив, що вода відступає, надіюся, що швидко. Бо я відкачував її але вона підходила знову до свого рівня. З видимого пізнавай невидиме.
Після багатьох днів рясних дощів різко підвищився рівень грунтових вод. Не сподівався я на таке, і звісно не був готовий. Теплиця кілька днів була знеструмлена. Спрацювало ПЗВ через обігрівач який затопило. Всім раджу поставити цей пристрій захисту. Мій на 25А з струмом 30mA. Що цікаво, від розподільчого щитка до теплиці 100м і я вважав його малоефективним, але як показує досвід.. І це АВВ. З видимого пізнавай невидиме.
Нещодавно зняв з даху пінопласт та додаткове укриття. Постелив нову плівку. В теплиці відчувається весна. Денна Т піднімається до +40, вночі ж на рівні +10 -+13С. Є потреба в додатковому провітрюванні. Та не все ж одразу. З видимого пізнавай невидиме.
На сьогодні маю +7,7С Т грунту та +6,0С Т повітря в теплиці. Знайшов причину несправності вентиляції. Все банально. Повітряний канал заповнений водою.. Екстренно проклав новий вентиляційний канал. Також зняв лист пінопласту з даху оскільки сильних морозів не прогнозують, а Т повітря вдень у нас зараз буває і +12С. Тому кожного тижня зніматиму по одному, щоб рослини починали акліматизовуватися. З потраплянням сонячного світла в теплицю вона, наче, ожила). Швидше б весна З видимого пізнавай невидиме.
> serj писал(а): ↑22 янв 2019, 09:32 Яка температура усередині теплиці? На сьогодні в теплиці Т грунту - +7.7С, а Т повітря - +6.2С. У мене халепа, кімнатний вітряк загнувся в теплиці. Чомусь дуже важко ходить крильчатка. Швидше за все, можна відспівувати. І щось витяжка повітря не спрацювала по команді, лише примусово. Це, звісно, відобразилося на стані рослин.. Мені, якщо чесно, важко уявити Вашу зимівлею у першій траншейці. Це трошки жахливо. З видимого пізнавай невидиме.
Сергій, ще не знаю. Цими вихідними буду на місці й гляну що і як. Цікаво ще виміряти температуру грунту в теплиці. До слова, синоптики прогнозують в лютому погіршення погодних умов, зниження Т до -30С. Тому навішуватиму ящик з автоматикою, при нагоді, для аварійного підігріву повітря. Вже маю теплодуйку на 1.5 кіловат. З видимого пізнавай невидиме.
Недавнє фото теплиці. Замело добряче. З видимого пізнавай невидиме.
Так розумію, це не велика щільність волокна була? Тому що у вересні рослинам потрібно ще багато світла. У моєму випадку найбільше вологи потрапляє в теплицю за рахунок конденсату від різниці зовнішньої та внутрішньої температури. З видимого пізнавай невидиме.
> serj писал(а): ↑15 янв 2019, 08:54 Найкраще обробити Акробат МЦ. Прислухаюся до Вашої поради і на вихідних оброблю цим препаратом. Дякую. З видимого пізнавай невидиме.
На сьогодні, можу стверджувати, що примусове переміщення повітря в середині теплиці - правильне рішення. Осьо фото. З видимого пізнавай невидиме.
Давненько не доповнював, продовжимо. Температура повітря в теплиці +7С, донедавна ще була+8С. Нічим не обігріваю. Сьогодні ще закидав добре снігом бо синоптики страшать зниженням до -16С. От, все-таки це зависока Т для зимівлі. Зрозумів це по листях рослин які почали виснажуватися та побачив як Навел гнав бутони. Також шкідливий застій повітря, листя рослин з пагонами відгнивають. Такого ще не бачив, але впевнений це через те, що немає обігу повітря. Днями почепив кімнатний вітряк в повільному режимі а на вихідних, за нагоди, оціню його роботу. На фото приклад враженого листя. Можливо, потрібно було обробити бордоскою. Та не все одразу). З видимого пізнавай невидиме.
Термореле ще не встиг придбати, а сьогодні вже притрушує снігом. Добре що встиг протягнути сіп. Не потрібно бавитися з подовжувачами. Це теж морока була, кожного разу розмотуй-змотуй. Тепер ввімкнув автомат та й все. Північний скат даху утеплив пінопластом, південний поки ізолоном 2-3 мм. Серйозних морозів, наче, не передбачається - утеплю краще. Є ще проблема коли конденсат скапує на рослини, вода на листях так і залишається бо вологість близько 100. Нічого кращого як накрити плівкою в проблемних місцях не придумав. З видимого пізнавай невидиме.
Для прикладу, ось Декопан щеплений на тонкий сіянець в моєї подруги. У великому контейнері. Теж непогано вимахав за сезон. З видимого пізнавай невидиме.